Oto aktualny informator Urzędu Dzielnicy Wawer
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole
21.03.2020Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Rozumiemy, że obecna sytuacja zmusza wszystkich do zmodyfikowania dotychczasowego funkcjonowania, jednak cały czas możecie liczyć na naszą pomoc. Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej SP 76 jest do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku.
Wsparcia uczniom i rodzicom udzielają:
- pedagog szkolny – p. Agnieszka Gierba-Jędrzejewska (za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus lub pod numerem telefonu 885 450 816 w godz. 8.00-14.00)
- porady psychologa - p. Irena Masłowska (pod numerem telefonu 662 945 424, w godzinach 12.00 - 15.00)
- nauczyciel wspomagający - p. Monika Tkaczyk (za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus)
- nauczyciel wspomagający - p. Marzena Dąbrowa (za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus)
- logopeda - p. Anna Antoniuk (za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus oraz przez stronę www.pm12yp.webwavecms.com)
- specjalista terapii pedagogicznej - p. Joanna Machnio (za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus)
Ostatni dzień składania wniosków rekrutacyjnych!
20.03.2020Do 20 marca br., do godz. 16.00 można składać lub wysyłać mailem wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w szkole podstawowej. Razem z wnioskiem należy złożyć lub przesłać dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.
Jeżeli wniosek został wypełniony do 19 marca br. do godz. 20.00, to można go pobrać z systemu rekrutacyjnego – należy zalogować się do konta dziecka i pobrać wniosek przez zakładkę ”Pobierz wniosek „. Wniosek należy wydrukować i złożyć w placówce pierwszego wyboru lub przesłać mailem (scan lub zdjęcie).
Jeżeli wniosek nie został wypełniony w systemie można pobrać druk w zakładce „Pliki do pobrania, instrukcja”, wypełnić ręcznie i złożyć w placówce pierwszego wyboru lub przesłać mailem (scan lub zdjęcie).
Ważne, aby wnioski zostały podpisane przez rodziców.
Dyżur wakacyjny 2020
18.03.2020Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach
W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.
Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.
Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.
Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.
https://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne
Rekrutacja do klas IV sportowych
17.03.2020W związku z ustalonym na 23-27 marca terminem składania dokumentów w rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych uprzejmie informuję, że rodzice mogą przesłać na adres szkoły skan wniosku i dokumentów (m.in. orzeczenie lekarskie potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia - wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do szkoły/oddziału). O terminie próby sprawnościowej w przypadku wydłużania się zamknięcia szkoły poinformujemy w odrębnym komunikacie.
Z poważaniem
Maria Maciak
Jak rozmawiać z małym dzieckiem o koronawirusie?
16.03.2020Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę udostępnia materiały, które mogą pomóc dzieciom w oswajaniu obecnego zagrożenia.
o_wirusie_z_dziecmi.pdf
Drodzy rodzice!
15.03.2020Nie obawiajcie się, że w najbliższych dniach będziecie musieli zostać nauczycielami swoich dzieci!
Nauczycielami nadal jesteśmy my. Sytuacja zmusza nas tylko, by prosić Was o wsparcie naszych działań i zaangażowanie w proces nauczania. Nie mamy wyjścia - z obecnym stanem musimy zmierzyć się wspólnie, rozumiejąc wzajemne obawy, które przecież mamy wszyscy.
Jedynym celem, jaki nam przyświeca jest stworzenie możliwości, zaproponowanie Wam i naszym uczniom opcji, które pozwolą utrzymać proces nauki w miarę możliwej ciągłości.
Oczywiście, rekomendujemy by dzieci każdego dnia podjęły aktywność i skorzystały z udostępnianych materiałów. W przeciwnym razie może to zaowocować niedostatecznym utrwaleniem wiedzy i umiejętności. Przypominamy jednak, że w najbliższych dwóch tygodniach koncentrujemy się na materiale powtórzeniowym lub takim, który i tak można byłoby zlecić do przygotowania w domu. Staramy się nie wprowadzać nowych treści i trudnych zagadnień.
Szczególnie uważnie prosimy podejść do sytuacji, w jakiej znaleźli się uczniowie klas 8. Niebawem czeka ich przecież egzamin. Istotne jest więc, by zachęcać i mobilizować ósmoklasistów do codziennego przerobienia materiału wskazanego przez nauczycieli. Zaznaczamy jednak, że materiał ten będzie dobrany pod kątem najważniejszych umiejętności, jakie powinniśmy wykształcić u przyszłych abiturientów. To nasze zadanie, by czuwać nad realizacją zagadnień z podstawy programowej i merytoryczną jakością materiałów. Państwa prosimy jedynie o współpracę i pomoc.
Jednocześnie pragniemy zapewnić wszystkich Państwa, że jesteśmy z Wami. Możecie się z nami kontaktować na wszelkie udostępnione sposoby. Jesteśmy do Waszej dyspozycji codziennie, w godzinach pracy. Służymy radą, pomocą, odpowiemy na pytania, wyjaśnimy wątpliwości.
Wszystkim życzymy jak najszybszego i szczęśliwego rozwiązania obecnej sytuacji.
Grono Pedagogiczne SP nr 76
Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych w związku z koronawirusem
14.03.2020Informacja Prezydenta m. st. Warszawy
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłać skan wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki.
2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego, 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku.
Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie, pod numerem 22 872 92 71 i mailowo sp76@edu.um.warszawa.pl
W przypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o późniejszym dostarczeniu zaświadczenia z zakładu pracy.
Русский язык
16.03.2020Изменение правил набора для детских садов и первых классов начальных школ в связи с коронавирусом в Польше. Заявления будут приниматься до 20 марта 2020г. Родители могут связаться двумя способами.
1. Отправление отсканированного заявления и других документов по электронной почте на адрес учреждения. Адреса электронной почты и телефонов объектов можно найти на сайте детских садов или на сайте Отдела Образования www.edukacja.warszawa.pl. в закладках Edukacja warszawska/szkoły i placówki publiczne в файле Excel.
2. Донос документов в бумажной версии до учреждения. В объектах соблюдаются санитарные правила: средства до дизинфекции рук,ограниченный контакт с сотрудниками, соблюдение расстояния между присутствующими в помещении 1,5 метра. Возможно предоставление консультаций по телефону и по электронной почте, в случае невозможности получения справки с работы, учреждения будут принимать заявления родителей позднее.
3. В связи с эпидемией вируса CoVid-19 с 16 марта ясли, детские сады, школы и другие учебные заведения будут закрыты. Учителя будут высылать образовательные материалы до самостоятельной работы. В ближайших днях будем информировать Вас о следующих шагах.
Українська мова
14.03.2020!! Зміни в правилах запису до дитячих садків і перших класів початкових шкіл в зв'язку з #коронавірус:
Заяви прийматимуться до 20 березня. Батьки можуть скористатися двома можливостями:
1. Надсилаючи скан заяви і інших документів електронною поштою на адресу навчального закладу. Електронні адреси і номера телефону навчальних закладів можна знайти на сайтах дитячих садків або на сайті Управління освіти www.edukacja.warszawa.pl
2. Доставити документи в паперовому вигляді до навчального закладу. В закладах стосуються загострені санітарні процедури: рідина для дезінфекції рук, обмежений контакт з працівниками, збереження відповідньої 1,5 метрової відстані між присутніми в будинку. Консультації надаються лише по телефону або електронною поштою.
У випадку відсутності можливості отримати документи з місця роботи, навчальні заклади прийматимуть заяву батьків про пізнішу доставку документів з робочого місця.
Rekrutacja - punkt przyjmowania wniosków
13.03.2020Szanowni Rodzice,
Zgodnie z zaleceniem Biura Edukacji, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, w szkole powstał punkt przyjmowania wniosków rekrutacyjnych.
Pojemnik na wnioski i dokumenty znajduje się na stoliku przy wejściu do sekretariatu. Dokumenty składamy w zamkniętych kopertach. Po ich złożeniu otrzymacie Państwo druk o treści:
Potwierdzam złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/szkoły dziecka (imię i nazwisko dziecka). Wniosek oraz dokumenty potwierdzające kryteria zostanie sprawdzony i zaakceptowany w ciągu 5 dnia od dnia złożenia. W przypadku braku dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów - kryterium, które nie zostanie potwierdzone, nie będzie uwzględnione w rekrutacji.
W związku ze zgłaszanymi trudnościami w uzyskaniu przez rodziców zaświadczeń potwierdzających zatrudnienie komisja rekrutacyjna, na etapie składania wniosków, wstępnie uzna kryterium:
,,dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą”
na podstawie oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych, pod warunkiem, że rodzice/opiekunowie prawni dostarczą stosowane zaświadczenia do 31 marca br.
W treści oświadczenia rodzice/opiekunowie prawni muszą zobowiązać się do złożenia, do 31 marca 2020 r., zaświadczeń potwierdzających spełnianie kryterium.
W przypadku niedostarczenia zaświadczeń kryterium zostanie anulowane.
Prosimy, po wejściu do szkoły zdezynfekować ręce. Środek dezynfekujący znajduje się przy drzwiach wejściowych.
Portale i strony internetowe dla dzieci z klas IV – VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych
13.03.2020Portale ogólne:
Khan Academy
https://pl.khanacademy.org/ zawiera materiały edukacyjne, ćwiczenia dla uczniów z różnych etapów edukacyjnych obejmujące matematykę, przedmioty przyrodnicze, historię.
Filmoteka szkolna
http://filmotekaszkolna.pl/dla-uczniow/materialy-filmoznawcze adresowana głównie do uczniów klas VII i VIII oraz szkól ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe, poradnik dla maturzystów.
Legalna Kultura
https://www.legalnakultura.pl/pl/strefa-edukacji/strefa-dla-uczniow/strony-internetowe - baza stron internetowych dla uczniów zawierających sprawdzone ćwiczenia, materiały edukacyjne z przedmiotów: język polski, historia sztuki historia i społeczeństwo, matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia, informatyka, języki obce oraz portale ogólne.
Edukacja Medialna
http://edukacjamedialna.edu.pl/
Serwis edukacyjny o wychowaniu do mediów i przez media - w rodzinie, w szkole i w społeczeństwie. Serwis internetowy Fundacji Nowoczesna Polska - kompletny program do prowadzenia edukacji medialnej w Polsce. Na stronie znajdziesz scenariusze zajęć, ćwiczenia i inne materiały niezbędne do prowadzenia zajęć.
Matematyka
Pi-stacja matematyka (www.pistacja.tv)
Darmowe wideolekcje z matematyki realizujące podstawę programową od IV klasy SP do matury. Pi-stacja zaplanowała darmowe webinary powtórkowe dla ósmoklasistów i maturzystów – poniżej szczegółowy harmonogram:
Ósmoklasiści:
Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
19 marca - https://youtu.be/e4JdOzkk7YI
26 marca - https://youtu.be/OunQ6Zg1UWs
2 kwietnia - https://youtu.be/CyT4zfKupeE
7 kwietnia - https://youtu.be/bze0cM-FbRk
16 kwietnia - https://youtu.be/0Ace5wW4NBM
Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2921056361270986/Maturzyści (poziom podstawowy):
Wszystkie spotkania zaczynamy o godz. 19.00.
14 kwietnia - https://youtu.be/dFypW-GM5jc
21 kwietnia - https://youtu.be/hBB6ggF_xaU
28 kwietnia - https://youtu.be/Q6gto15I930
30 kwietnia - https://youtu.be/dNGjflwLFEs
Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/599471167304784/Aby wziąć udział w powtórce online nie trzeba się rejestrować, wystarczy punktualnie zjawić się na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka klikając na link wskazany przy wybranym terminie.
W trakcie godzinnych spotkań zespół Pi-stacji będzie na żywo rozwiązywać zadania egzaminacyjne sprawiające uczniom najwięcej trudności.
Jakie tematy pojawią się na powtórkach?
Maturzyści pochylą się m.in. nad dowodami, kombinatoryką, ciągami, funkcją kwadratową i trygonometrią.
Ósmoklasiści będą mieli okazję powtórzyć procenty, pierwiastki, potęgi, zadania tekstowe, dowody czy geometrię przestrzenną. Już teraz więcej „pewniaków egzaminacyjnych” znajdziesz w artykule na stronie Pi-stacji http://bit.ly/38NBvO2
Szukasz materiałów do samodzielnej nauki matematyki, ale nie jesteś ósmoklasistą ani maturzystą? Na www.pistacja.tv czeka na Ciebie ponad 600 darmowych wideolekcji. Interesujący Cię temat możesz wyszukać za pomocą lupki lub po wybraniu etapu edukacyjnego w zakładce „Podstawa programowa”
SZALONE LICZBY
https://szaloneliczby.pl/egzamin-osmoklasisty
Arkusze egzaminacyjne z matematyki (wersja do wydruku w pdf lub wersja online, gdzie uczniowie otrzymają wyniki oraz odpowiedzi do zadań z wyjaśnieniem. Na stronie znajdziecie też zbiory zadań z poszczególnych dziedzin matematyki ). – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATEMAKS
https://www.matemaks.pl/egzamin-osmoklasity.html
Wideolekcje z wytłumaczeniem zadań z egzaminu ósmoklasisty z matematyki z grudnia 2018 roku i z kwietnia 2019 roku. – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
MATH.EDU
http://www.math.edu.pl/testy-sp
zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.
THAT QUIZ
Strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz.
MATMA GWIAZDY
Wideorelacje z zakresu matematyki
Portal edukacyjny Fundacji Nauki i Wiedzy prezentuje informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, e-publikacje, praktyczne wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji. Ponadto - materiały przydatne w realizacji zajęć, multimedia, bibliotekę wiedzy z tekstami literatury, mapy i plany, zdjęcia i wiele innych.
Edukacja Muzyczna Dzieci
strona Marii Tomaszewskiej, autorki popularnych w latach dziewięćdziesiątych podręczników do nauki muzyki publikowanych przez Wydawnictwo M. Rożak. Na stronie można znaleźć praktyczne materiały, np. teksty piosenek oraz filmy prezentujące zajęcia muzyczne z dziećmi.
Educarium.pl
https://educarium.pl/ - portal edukacyjny mający za zadanie promować otwarte formy nauczania, zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci poprzez konkretne doświadczenie. Na stronach portalu zamieszczono propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.
Interklasa.pl
http://www.interklasa.pl/portal/index/strony- polski portal edukacyjny - jeden z pierwszych i największych w Polsce, profesjonalnych portali edukacyjnych, przeznaczony jest dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Szkolnictwo.pl
Ogólnopolski Katalog Szkół wraz z Platformą Edukacyjną, które mają za zadanie umożliwienie znalezienia odpowiedniej szkoły oraz odbywanie nauki poprzez Internet. W katalogu szkół przygotowano szczegółowe informacje o ponad 30.000 szkół. Platforma Edukacyjna zawiera szereg lekcji i testów umożliwiających zdobywanie wiedzy z szeregu dziedzin wiedzy (angielski, niemiecki, matematyka, biologia, historia, WOS, język polski, informatyka, chemia, prawo jazdy - materiały. By dołączyć do grona użytkowników wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny)
Uniwersytet Dzieci
https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/ gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli - Internetowa platforma wiedzy Uniwersytetu Dzieci gromadzi scenariusze lekcji napisane przez naukowców i popularyzatorów nauki z myślą o twórczych nauczycielach. Lekcje dotyczą tak różnych zagadnień jak bioróżnorodność, zmiany klimatu, życie zwierząt, urbanistyka czy inżynieria, wszystkie jednak uwzględniają podstawę programową i przystosowane są do użytku szkolnego na I I II etapie kształcenia. Dzięki nim nauczyciel, ale także rodzic może zrealizować zagadnienia zawarte w programach nauczania i kształcić wymagane kompetencje.
Scenariusze krok po kroku opisują, co może zdarzyć się na ciekawej lekcji. Zawierają propozycje dyskusji, opisy zabaw ruchowych czy instrukcje doświadczeń. W filmowych mini wykładach wykładowcy-eksperci różnych dziedzin wprowadzają młodych słuchaczy w zagadnienia naukowe, artystyczne, społeczne, techniczne.
Scholaris
www.scholaris.pl - portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
Zooniverse
https://www.zooniverse.org/?lang=pl
Umożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.
e-podręczniki.pl
Materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Class Dojo
https://www.classdojo.com/ – darmowa aplikacja, która łączy nauczycieli z uczniami i rodzicami w celu tworzenia społeczności klasy szkolnej. Nauczyciele mogą dodawać rodziców do klasy, udostępniając im zadania i zasoby takie jak zdjęcia, filmy, ogłoszenia i wiadomości. Class Dojo dostępne jest również w języku polskim.
SeeSaw https://web.seesaw.me/
Narzędzie online i zestaw aplikacji mobilnych ułatwiających tworzenie zadań dla uczniów i budowanie ich cyfrowego portfolio (tworzenia i przechowywania wykonanych pracy i projektów), które umożliwiają komentowanie i prezentowanie prac innym uczniom oraz rodzicom. SeeSaw umożliwia tworzenie i komunikowanie się z wirtualną klasą.
Edpuzzle
Prosta platforma ułatwiająca edukację zdalną wokół treści wideo, umożliwia nauczycielom komunikowanie się z uczniami za pomocą prostej opcji tworzenia wirtualnych klas, którym zadaje się do obejrzenia wideo rozbudowane o własne pytania i zadania. Wideo musi być dostępne na platformach takich jak YouTube lub TED.ed a zadania dodajemy samodzielnie za pomocą prostych narzędzi. O tym jak wykorzystać Edpuzzle w czasie zamknięcia szkoły twórcy aplikacji piszą na swoim blogu.
Portale dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej
13.03.2020Portale ogólne:
Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.
Strona zawiera darmowe gry flash dla dzieci w wieku od 4-6 lat.
Wartościowe, edukacyjne gry dla dzieci
Gry i zabawy edukacyjne z różnych przedmiotów
Strona adresowana do dzieci, rodziców i nauczycieli, zawiera łamigłówki, kolorowanki, gry edukacyjne.
http://www.domowyprzedszkolak.pl/ T
o bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole czy domu.
Różne strony dla dzieci
http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci.php
Dziecięce gry i zabawy
Edukacja polonistyczna, kultura i tradycja:
http://www.polalech.pl/index.html
Portal zawierający informacje o polskich i zagranicznych strojach narodowych, zagadki, gry i zabawy, prezentacje.
Bogata oferta gier edukacyjnych
Nauka pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii
Edukacja historyczna:
Wirtualne Muzeum Józefa Piłsudskiego (gry i zabawy)
Wirtualna wycieczka po Muzeum Powstania Warszawskiego
http://www.osamotnieni.muzhp.pl/
Muzeum Historii Polski: gra negocjacyjna „Osamotnieni”
https://www.e-historia.com.pl/ -
Materiały do nauki historii
Archeodzieciaki — Klub Małego Archeologa
http://www.pinterest.com/search/pins/?q=ancient+egypt+for+kids&term_meta[0]=ancient+egypt+for+kids – wersja angielska
Egipt, historia, zabytki - zabawy kreatywne dla dzieci
Edukacja matematyczna:
Matematyczne ZOO
http://www.superbelfrzy.edu.pl/gry-edukacyjne/matematyczne/zadania-matematyczne
Zadania matematyczne
http://www.megamatma.pl/uczniowie/powtorka-z-podstawowki
Zestaw pomocy do powtórzenia materiału z lekcji matematyki
Kanał na Youtube z darmowymi lekcjami matematyki dla najmłodszych
Edukacja przyrodnicza:
http://www.dzieciecafizyka.pl/przyroda/index.html
Popularyzacja fizyki dla młodszych dzieci
http://www.zoo.waw.pl/wycieczka/Wycieczka-zoo.html
Wirtualna wycieczka do ZOO — Warszawskie ZOO
http://muzeum.anatomia.umlub.pl
Wirtualne Muzeum Anatomii Człowieka
http://www.rigb.org/insideout/anatomy/skeleton_territory/skeleton_elements.html
Anatomia zwierząt
http://www.gry-geograficzne.pl
Gry geograficzne
Gry geograficzne
http://www.yourchildlearns.com/megamaps.htm
Mapy do drukowania, puzzle, atlasy on-line
http://www.airpano.com/List-Aerial-Panoramas.php
Piękne panoramy z różnych stron świata
Z Europkiem przez Europę (gra dla dzieci)
http://www.dzieciecafizyka.pl/
Dziecięca chemia, fizyka i przyroda
Europejska Organizacja Badań Jądrowych dla dzieci
Strona z symulacjami przyrodniczymi
https://codepen.io/juliangarnier/full/idhuG
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.worldwidetelescope.org/WebClient
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.solarsystemscope.com
Gry, ciekawostki i materiały z zakresu astronomii
http://www.esa.int/esaKIDSen/index.html
Europejska Agencja Kosmiczna dla dzieci
http://www.nasa.gov/audience/forkids/kidsclub/flash/
NASA dla dzieci
Języki obce:
http://www.superkid.pl/jezyk-angielski
Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci - słówka z wymową, ułożone tematycznie
Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/
Gry, zabawy, historyjki, materiały do słuchania i oglądania; dużo zadań interaktywnych; ćwiczenie wszystkich kompetencji językowych. Klasy 1-4 szkoły podstawowej. Starsi uczniowie klas 5-6 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych.
dużo ciekawych materiałów na ćwiczenie różnych kompetencji językowych w języku angielskim, dużo interaktywnych ćwiczeń. Klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz 4-6 szkoły podstawowej.
Starsi uczniowie klas 7-8 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych
https://learnenglishteens.britishcouncil.org/skills
zróżnicowane materiały dla młodzieży, są ćwiczenia gramatyczne, czytanie, słuchanie i pisanie; bardzo ciekawe materiały, zróżnicowane pod względem poziomu języka - można wybrać. Klasy 6-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe.
https://learnenglish.britishcouncil.org/
materiały dla bardziej zaawansowanych uczniów od poziomu średniego do zaawansowanego; można np. ćwiczyć przygotowanie do egzaminów.
https://elt.oup.com/student/newsparksfunzone/?cc=pl&selLanguage=pl; https://elt.oup.com/student/goldsparks/?cc=pl&selLanguage=pl
https://elt.oup.com/student/englishfile/?cc=pl&selLanguage=pl
Materiały dostępne na stronach wydawnictw językowych – materiały online do podręczników.
https://www.youtube.com/channel/UCV4cTDKZOZ_3Q8drnUAiDlw
Materiały do nauki języka hiszpańskiego
Edukacja muzyczna:
http://beethovenswig.com/index.php?page=cds&category=Music,_Books_and_More&display=5
Portal o muzyce klasycznej dla dzieci
Portal edukacyjny poświęcony muzyce
https://www.youtube.com/watch?v=EawOBwgrF_8
Piosenki dla dzieci
Edukacja plastyczna:
https://www.facebook.com/Primary.School.Art/
Zabawy kreatywne:
Kreatywna zabawa papierem dla wszystkich. Zabawki z papieru 3D
Materiały edukacyjne - polecane przez MEN strony, serwisy i platformy e-learningowe
13.03.2020- Zintegrowana Platforma Edukacyjna
- Portal wiedzy dla nauczycieli
- Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
- Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
- Portal lektury.gov.pl
- Strona Centrum Nauki Kopernik
- Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
- Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
- Serwis Ninateka
- Serwis Muzykoteka Szkolna
- Biblioteka Cyfrowa Polona
- Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
- Serwis Telewizji Polskiej
- Serwis Polskie Radio Dzieciom
Szanowni Rodzice!
12.03.2020W związku z zaistniałą sytuacją informuję, że od poniedziałku 16 marca b.r. nauczyciele udostępniać będą za pomocą poczty Librus zadania i ćwiczenia dla uczniów do pracy w domu. Materiały udostępniane będą zarówno w załączniku jak i treści wiadomości, zgodnie z obowiązującym w danym dniu planem lekcji.
W okresie 16 – 25 marca koncentrujemy się na materiale utrwalającym dotychczas zdobytą wiedzę. Prosimy, by uczniowie korzystali z udostępnianych zasobów regularnie.
Szczegółowe informacje zostaną przesłane pocztą Librus przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.
Jednocześnie informuję, że na dzień dzisiejszy termin Egzaminu Ósmoklasisty nie uległ przesunięciu.
O wszelkich zmianach w sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem poczty Librus i strony internetowej szkoły.
Z poważaniem Agnieszka Konowrocka – wicedyrektor SP nr 76 w Warszawie
Rekomendacje MEN
11.03.2020Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej apeluję o pozostanie dzieci i młodzieży w domach, unikanie zbiorowisk, by nie narażać się na zakażenie wirusem. Nie będzie to jednak czas wolny, lecz czas pracy zdalnej. Nauczyciele będą komunikować się z Uczniami poprzez Librusa, zadawać prace do wykonania. Uczniowie mają obowiązek śledzenia informacji w Librusie i wykonywania zleconej pracy.
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
- Śledź na bieżąco informacje na naszej stronie www, funpage i Librusie.
Rekrutacja na rok 2020/21
12.03.2020Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.
Zgodnie z harmonogramem do 20 marca b. r. trwa etap składania wniosków/zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.
Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można również nadać pocztą. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.
Archiwum Aktualności