Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 3a_zwierzeta dr Dolittle.
Kartka dla medyka
06.04.2020Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie! Nasza szkoła dołączyła do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI – KARTKA DLA MEDYKA.
Zapraszamy do wykonania pracy plastycznej, która zostanie opublikowana w galerii strony internetowej świetlicy. Akcja trwa w dniach od poniedziałku (06.04) do środy (08.04), polega na stworzeniu kartki z życzeniami dla medyków. Niech to będzie nasze podziękowanie za ciężką pracę, którą wykonują, oraz znak jak bardzo ich doceniamy. W taki sposób możemy okazać służbom medycznym wdzięczność za ich trud i poświęcenie, jednocześnie zapewnić o naszym wsparciu i szacunku. Wykonane prace prosimy przesyłać pod adres: swietlicasp76@gmail.com
Co robią uczniowie w czasie zdalnego nauczania? Same wspaniałości. Sami popatrzcie!
02.04.20204Wreszcie nadeszła upragniona wiosna! Klasa 0b też prezentuje swoje piękne prace.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
02.04.20202 kwietnia to Dzień Świadomości Autyzmu. Posługując się hasłem akcji, zachęcamy - nie bądźmy zieloni w temacie autyzmu - bądźmy niebiescy! Niebieski to symboliczny kolor tej akcji. Załóżmy więc dziś coś niebieskiego i bądźmy świadomi, zrozummy, wspierajmy...
Poczytajcie:
https://www.polskananiebiesko.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_%C5%9Awiadomo%C5%9Bci_Autyzmu
https://www.ore.edu.pl/2019/04/swiatowy-dzien-swiadomosci-autyzmu/
Mazowiecka Policja apeluje!
01.04.2020Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Mazowiecka Policja Apeluje!
01.04.2020Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
01.04.2020Mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa , Mazowiecka Policja apeluje o wzmożenie nadzoru nad dziećmi. W tym trudnym okresie należy uczulić naszych podopiecznych na konieczność respektowania zaleceń dotyczących pozostawania w domach, zaniechania bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami oraz przemieszczania się bez opieki rodziców czy opiekunów. Stosowanie się do powyższych zaleceń pozwoli zminimalizować ryzyko zakażenia Państwa i Waszych bliskich.
Przedłużenie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I SP na rok 2020/21
30.03.2020Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.
Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00.
Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.
Dokumenty można przesłać na adres e-mail placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.
Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.
Poniżej harmonogramy rekrutacji z uwzględnieniem nowych terminów:
nowy_harmonogram_rekrutacji_do_klas_pierwszych_w_szkolach_podstawowych_na_rok_szkolny_2020_2021.doc
nowy_harmonogram_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych_na.doc
Komunikat Mazowieckiej Policji do Uczniów
26.03.2020Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.
Komunikat Mazowieckiej Policji do Rodziców i Opiekunów
26.03.2020Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Jak spędzać czas wolny?
26.03.2020Przedstawiamy propozycje spędzania czasu wolnego opracowane przez wychowawców świetlicy szkolnej.
Miłej zabawy :)
https://view.genial.ly/5e7a5bd2f9dc210d8ad48778/interactive-image-prezentacja-2503
LIBRUS
25.03.2020Dziś tj. 25.03.2020 występują chwilowe problemy z dziennikiem Librus - prosimy o cierpliwość technicy z synergia librus pracują nad problemem.
Informacje o zdalnym nauczaniu
24.03.2020Szanowni Nauczyciele i Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Czas epidemii jest trudny dla nas wszystkich. Przed nami czas kolejnych dni nauczania na odległość, do 10 kwietnia.
Na podstawie doświadczeń ostatniego tygodnia, pomysłów i sugestii, wypracowaliśmy wspólne działania, by usprawnić nauczanie na odległość.
Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dn. 20. 03. 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
1. Nauczanie zdalne w Szkole Podstawowej nr 76 odbywa się od 25 marca b.r. do odwołania zawieszenia zajęć z powodu zagrożenia COVID-19
2. Odbywa się od poniedziałku do piątku za pomocą systemu LIBRUS oraz narzędzi dodatkowych (uzupełniających) wskazanych przez nauczycieli.
3. Treści dydaktyczne udostępniane przez nauczycieli zgodne są z podstawą programową obowiązującą w poszczególnych klasach. Nauczyciele indywidualnie dobierają formy i metody nauczania.
4. Treści i materiały wskazane przez nauczycieli będą dostosowane do zdalnej formy nauki i warunków pod względem ilości, zakresu, narzędzi i metod.
5. Obowiązuje plan zajęć wykazany w systemie Librus
6 Nauczyciel określa datę wykonania zadania, biorąc pod uwagę możliwości psychofizyczne dziecka i obciążenie innymi zajęciami:
a) w przypadku j. polskiego prace domowe będą zadawane 3 razy w tygodniu
b) w przypadku matematyki i języka angielskiego 2 raz w tygodniu
c) pozostałe przedmioty i edukacja wczesnoszkolna 1 raz w tygodniu
d) nie zadaje się prac domowych na weekend z wyjątkiem zajęć, które w planie lekcji jedynie w piątek realizują podstawę programową dla określonego przedmiotu.
7. Zachowane zostają przyjęte w Statucie szkoły kryteria i sposoby oceniania. Ocenianie będzie odnotowywane w e-dzienniku LIBRUS.
8. Zawieszone zostają takie formy sprawdzania wiedzy jak: klasówki i sprawdziany.
9. Nauczyciele będą wskazywać, które zadania i udostępniane treści podlegać będą ocenie.
10. Rozliczanie prac i zadań wykonanych przez uczniów odbywać się będzie za pomocą informacji zwrotnej od ucznia przesłanej pocztą LIBRUS lub na adres mailowy nauczyciela, jeśli taki udostępnił. Nauczyciel zawsze udzieli pomocy i wskazówek, jeżeli uczeń się do niego zwróci.
11. Wszelkie dostosowania wynikające z opinii i orzeczeń uczniów obowiązują w treściach i metodach nauczania zdalnego.
12. Rozliczanie z wykonanych przez uczniów zadań odbywać się będzie zgodnie z decyzją nauczyciela przedmiotu.
13.Treści programowe mogą ulec modyfikacji. Zadania dodatkowe, choć nieobowiązkowe, również będą podlegać ocenianiu, zgodnie z przyjętym Statutem szkoły.
14. Prace domowe będą zamieszczane w e-dzienniku LIBRUS w zakładce „zadania domowe”.
15. W przypadku braku sprzętu elektronicznego i/lub Internetu u ucznia nauczyciel fotografuje zakres i zadania do wykonania podczas lekcji oraz prace domowe i przesyła rodzicowi na telefon. Możliwy jest też inny sposób przekazania materiału, uzgodniony indywidualnie z rodzicem/opiekunem ucznia i nauczycielem.
16. Prace domowe opierać się będą na wykorzystaniu zeszytów ćwiczeń/zadań, opracowań własnych uczniów, rekomendowanych materiałów MEN z platformy e-podręczniki, OKE,CKE, wydawnictw.
17. Na podstawie konsultacji z zespołami wychowawczymi zostają wprowadzone jednakowe treści godzin wychowawczych na każdym poziomie edukacyjnym.
18. Poprawa uzyskanych ocen odbywa się zgodnie z terminarzem zawartym w Statucie SP nr 76, ale drogą zdalną.
19. Poza udostępnianiem treści i materiałów, nauczyciele codziennie( w dni powszednie) dostępni są dla uczniów i rodziców, wyjaśniają wątpliwości, udzielają konsultacji, służą pomocą. Kontakt możliwy jest z wykorzystaniem poczty LIBRUS lub innych, wskazanych przez nauczycieli narzędzi cyfrowych.
20. Specjaliści są do dyspozycji wszystkich uczniów i rodziców zgodnie z informacją zawartą na stronie szkoły.
21. O zmianie harmonogramu zajęć, treści nauczania, formach i kryteriach oceniania w okresie nauczania na odległość rodzice, dzieci i nauczyciele zostają poinformowani przez dyrektora lub administratora systemu LIBRUS i osoby odpowiedzialne za prowadzenie strony internetowej szkoły oraz nauczycieli:
- wpisem w e-dzienniku LIBRUS jako ogłoszenie i wiadomość do każdego zainteresowanego,
- wpisem na stronie szkoły.
W kwestiach nieuregulowanych niniejszym dokumentem, informacji zaczerpnąć można za pomocą poczty LIBRUS, kontaktując się z nauczycielami lub dyrekcją szkoły.
Agnieszka Konowrocka
Wicedyrektor SP nr 76
Dla uczniów - jak organizować sobie naukę w domu?
23.03.2020Jak zaplanować samodzielną naukę w domu i nie zwariować?
Kochani!
W pierwszych miesiącach roku szkolnego organizowaliśmy kampanię „Jak się uczyć szybko i efektywnie”. Pamiętacie? Dziś chcemy przypomnieć kilka wskazówek, które pomogą Wam zorganizować naukę w domu.
Praktyczne wskazówki
1. Ustal, co masz zrobić danego dnia.
2. Przejrzyj ogólnie cały materiał i wyznacz czas na wykonanie poszczególnych zadań (biorąc pod uwagę własne możliwości i tempo pracy).
3. Przygotuj potrzebne podręczniki, materiały, zeszyty i przybory.
4. Zaczynaj od zadań najłatwiejszych (oprócz plastycznych).
5. Zadania, z którymi sobie nie radzisz samodzielnie, odłóż na koniec (lub na czas, w którym będziesz mogła/mógł uzyskać pomoc).
6. Zaplanuj (najlepiej zapisz) krótkie przerwy (10 - 15 minut) po wykonanych zadaniach. Przerwa to czas na krótką regenerację, picie, przekąskę, gimnastykę czy wizytę w toalecie. Nie może być wykorzystana na grę lub oglądanie programu TV (w przeciwnym razie trudno Ci się będzie potem zmobilizować, aby wrócić do pracy o wyznaczonej porze).
7. Jeśli czujesz się bardzo zmęczona/zmęczony lub nie radzisz sobie z wykonaniem wszystkich zadań, zrób tyle, ile możesz. Ważna jest praca we własnym, indywidualnym tempie.
8. Jeśli uda Ci się zrobić wszystkie zadania, możesz przyznać sobie jakąś małą nagrodę (np. obejrzeć ciekawy film, zjeść smakołyk czy zagrać w ulubioną grę). Jeśli bardzo się napracowałaś/napracowałeś, a mimo to nie udało Ci się zrobić wszystkich zaplanowanych zadań, proponujemy przyznać sobie nagrodę za zaangażowanie i włożoną pracę 😊
Dasz radę! Wierzymy w Ciebie 😊
Dla rodziców - Jak pomóc dziecku w organizacji nauki w domu?
23.03.2020Pomoc dziecku w organizacji samodzielnej nauki w domu - praktyczne wskazówki
1. Pomóżmy dziecku zorganizować proces samodzielnej nauki na dany dzień
2. Razem ustalmy, co jest do zrobienia
3. Zaczynamy od zadań najłatwiejszych ( oprócz plastycznych)
4. Wspólnie wyznaczmy czas na wykonanie poszczególnych zadań ( biorąc pod uwagę możliwości i tempo pracy dziecka)
5. Zadania, z którymi dziecko nie radzi sobie samodzielnie, odłóżmy na koniec ( lub na czas, w którym będzie mogło uzyskać pomoc)
6. Zaplanujmy ( najlepiej zapiszmy), krótkie przerwy ( 10-15 minut) po wykonanych zadaniach. Nie może to być czas poświęcony na grę lub oglądanie programu TV, ponieważ trudno się będzie dziecku zmobilizować, aby wrócić do pracy o wyznaczonej porze.
7. Jeśli dziecko jest bardzo zmęczone lub nie radzi sobie z wykonaniem wszystkich zadań, niech zrobi tyle, ile może. Ważna jest praca we własnym, indywidualnym tempie.
8. Chwalmy dziecko nie tylko za efekty, ale również za włozony wysiłek i zaangażowanie.
Archiwum Aktualności