• Zima w mieście

21.03.2023

Ferie? Kiedy to było! Przecież dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny! Ale jak pisała Wisława Szymborska: „Niektórzy lubią poezję”, a niektórzy uwielbiają zimę! Przenieśmy się wspomnieniami w ten magiczny czas, kiedy w naszej szkole odbywała się akcja Zima w mieście😊      .

Do tradycyjnych już atrakcji należały wyjazdy do MOSIR w Aninie na łyżwy oraz basen, zajęcia sportowe na terenie naszej hali, wyjazd do manufaktury cukierków, spacer ulicami starego miasta, czy też  gry i zabawy świetlicowe.

Jednak w tym roku pojawiło się wiele różnych nowości. Pierwszą wartą odnotowania, było uczynienie z naszej świetlicy prawdziwego kina z najprawdziwszą maszyną do wytwarzania popcornu! Oglądając ulubione filmy animowane mogliśmy poczuć się dosłownie jak w kinie! Oczywiście nie zabrakło wyjść do pełnowymiarowych kin. Dzięki dzielnym paniom wychowawczyniom i panom wychowawcom udało się dzieciom dotrzeć do sal kinowych w Warszawie (kino Iluzion) oraz do naszej bliskiej dobrze znanej kinokawiarni Falenica.

Budując naszą przyjaźń i współpracę z kulturoteką, mieliśmy okazję odwiedzić kilkukrotnie to miejsce. W trakcie lekcji bibliotecznych mieliśmy możliwość zapoznać się z różnymi ciekawymi informacjami, ale przede wszystkim z bogatą ofertą książkową dla najmłodszych.

Nasi najmłodsi uczniowie mieli również możliwość zaznać (oczywiście kontrolowanego i ściśle doglądanego przez naszych wychowawców) szaleństwa w salach zabaw z kulkami i innymi atrakcjami.

Dla starszych uczniów akcja „Zima w mieście” była okazją do odpoczynku, ale też pracy w ramach szkolnego koła wolontariatu. Nasi uczniowie z klas 6, 7 i 8 pomagali młodszym uczniom w trakcie wycieczek, zachęcali do wzięcia udziału w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, bawili się, grali, śpiewali i tańczyli. Oprócz pomocy dzieciom uczniowie z klas starszych wspierali obsługę naszej szkoły w bardzo wzmożonym sprzątaniu naszej szkoły. Do zadań uczniów należało wynoszenie śmieci oraz pomoc w oczyszczaniu szkoły. Pracownicy obsługi bardzo chwalili naszych uczniów i dziękowali za okazaną pomoc.

Nad całą akcją czuwała pani dyrektor szkoły – Agnieszka Konowrocka, której poświęcenie i zaangażowanie pomogły w dobrym przeżyciu tego czasu przez dzieci uczestniczące w akcji. Zapraszamy za rok oraz na akcję lato w mieście, które będzie za kilka miesięcy.

• Dzień Kobiet w klasie 1a

09.03.2023

8 marca nasza sala zamieniła się w pracownię krawiecką. Chłopcy dla swoich koleżanek uszyli tulipany, które po zakończonej pracy wręczyli swoim koleżankom. Dziewczynki uszyły dla siebie kolorowe gumki do włosów. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i chęć pokazywania dzieciom swoich talentów i pasji.

15.02.2023

W czwartek 9 lutego gościliśmy w szkole babcie i dziadków naszych wychowanków. Pani dyrektor ciepłymi słowami przywitała wszystkich przybyłych gości. Uczniowie z klas 2a i 2c przygotowali pełen emocji program artystyczny. Babcie i dziadkowie obserwując małych artystów mieli okazję przenieść się w czasie do lat młodości. Uczniowie z zaangażowaniem i przejęciem odtwarzali swoje role, śpiewali piosenki i recytowali wiersze. W ten sposób dziękowali za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Po przedstawieniu uczniowie zaprosili gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w serdecznej i radosnej atmosferze.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

07.02.2023

W tym tygodniu w naszej szkole na lekcjach informatyki - dzieci i młodzież rozwiązują testy oraz zapoznaja się z zagrożeniami w internecie. Dzień Bezpiecznego Internetu to cykliczne wydarzenie przeciwko problemom w sieci, takim jak cyberprzemoc (cyberbullying), tożsamość cyfrowa i media społecznościowe. Dla dzieci i młodzieży Internet jest bardzo ważną częścią codziennej rzeczywistości - od komunikowania się ze znajomymi po naukę i granie w gry, czy oglądanie filmików i filmów - młodzież spędza dużo czasu online

• Spotkanie z Panią Pielęgniarką w klasie 2a

05.02.2023

W ramach preorienacji zawodowej gościem w naszej klasie była Pani Pielęgniarka. Zapoznała dzieci z ogólną wiedzą na temat zawodu, który wykonuje, przestrzegania higieny i bezpieczeństwa. Poszerzyła ich wiedzę na temat zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba z którą przybyła Pani, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli miś, wenflon, aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie wenflonu, a nawet mierzenie ciśnienia, do którego  dzieci chętnie statystowały.  Bardzo dziękujemy za spotkanie!

03.02.2023

3.02.2023 r w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w pięknych, kolorowych strojach, przebrane za swoich ulubionych bohaterów bajek lub inne ciekawe postacie. Uczniowie znakomicie bawili się w rytm różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Achh cóż to był za bal.... :)

• Karnawałowa Fotobudka

03.02.2023

Miło nam poinformować, że konkurs pt. "Karnawałowa fotobudka" został rozstrzygnięty.

Oto laureaci:

W kategorii kl. 0-1

I miejsce - Zofia K. - kl. 1a

II miejsce - Monika R - kl. 1c

III miejsce - Anna B - kl.1b

Wyróżnienia otrzymały:

Hanna G - kl.1c

Alisa K - kl. 1c

Inga G -  kl. 1c

W kategorii kl. 2-3

I miejsce - Oliwia S - kl.3a

II miejsce - Liliana P - kl.2a