• Finał akcji

21.05.2023

W miniony czwartek dostarczyliśmy do IOP w Otwocku niezbędne rzeczy, które zbieraliśmy przez jakiś czas w szkole. Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w akcj! Pieluchy i przybory do higieny wystarczą maluszkom na jakiś czas. Oby więcej takich akcji.

19.05.2023

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi" Jan Paweł II

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 76 im. 13 Dywizji Piechoty Strzelców Kresowych serdecznie dziękuje Panu Richardowi V. Gintowt - Managing Director oraz całemu zespołowi firmy Art-Distribution EU Ltd, za przekazanie naszej szkole materiałów plastycznych.

Pomoc Państwa Firmy uatrakcyjni zajęcia naszych podopiecznych, wpłynie na kreatywność i pozwoli rozwijać zdolności plastyczne dzieci.

Życzymy wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów.

Agnieszka Konowrocka

• Dzielnicowe zawody w czwórboju

18.05.2023

11.05.2013 na stadionie "Orzeł" odbyły się Dzielnicowe Zawody Sportowe z czwórboju chłopców i dziewczynek z rocznika 2010 i młodsi. Nasi uczniowie zajęli: chłopcy III miejsce, dziewczynki IV miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Grabowska, Pola Chorslowska, Zosia Tyll, Maja Szafrańska, Diana Trybuła, Julia Kik, Marcin Stefaniuk, Aleksander Hartman, Amadeusz Kuczyński, Adam Konopka, Łukasz Odyjas, William Smolarski.

Gratulacje !!!

• Konkurs językowy The voice kids

15.05.2023

27 kwietnia odbył się konkurs językowy: THE VOICE KIDS. 🎤🎶🎸🙂 Chętni Uczniowie klas 4-8 mogli zaśpiewać piosenkę solo lub w zespole w języku angielskim lub niemieckim. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury. Uczniowie chętnie i licznie zaangażowali się w przygotowanie wykonywanych przez siebie piosenek, które śpiewane były z wyuczonymi na pamięć tekstami i według pomysłu i aranżacji Uczniów. Wokaliści i zespoły zaprezentowali piękne wykonania utworów. Na konkursie panowała wesoła atmosfera i wszyscy dobrze się bawili. 🙂 Dziękujemy wszystkim Uczniom biorącym udział w konkursie za wykazane chęci, odwagę, zaangażowanie, pokazanie swoich talentów wokalnych i tanecznych oraz mile spędzony czas. 🙂 Dziękujemy również wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy czuwali nad oprawą muzyczną, wystrojem i prawidłowym przebiegiem konkursu. Soliści i zespoły, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca zaprezentują raz jeszcze swoje wykonania na apelu szkolnym. 🎤🎵 Gratulujemy 👏👏👏🙂

• Wniosek o dofinansowanie wycieczki dla ucznia

15.05.2023

Zgodnie z Regulaminem Rady Rodziców wniosek o dofinansowanie do wycieczki składa nauczyciel bądź Rada Oddziału klasy (tzn. trójka klasowa).

Wniosek kierujemy do Rady Rodziców. Wniosek można przedłożyć na zebraniu Rady Rodziców lub też zostawiając w sekretariacie szkoły.

W sprawach związanych z realizacją dofinansowania prosimy o kontakt Skarbnika danej klasy ze Skarbnikiem Rady Rodziców – p. Moniką Olesińską – Molską.

• Patio otwarte! 🥰

14.05.2023

Po majowym weekendzie otworzyliśmy dla naszych uczniów patio szkolne .

Nowe zagospodarowanie przestrzeni , leżaki, namioty , parasole ,stoły piknikowe ,piłki a przede wszystkim muzyka umilają spędzanie przerw międzylekcyjnych .

Dziękujemy druhowi Marcinowi Świderskiemu i dzielnej drużynie harcerskiej za pomoc podczas prac na patio szkolnym.

• Brawo! 🏆

10.05.2023

Takimi osiągnięciami należy się chwalić! Kasia uczennica klasy 0 zajęła 1 miejsce w Konkursie organizowanym przez Fast-Step Spring Cup Wiosenna Międzyszkolna Liga Tańca. Kasi bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🥰

Koledzy i koleżanki z klasy

• Rowerowy maj

10.05.2023

W naszej szkole akcja "Rowerowy maj" trwa na dobre. Kto jeszcze się nie zapisał może to zrobić do końca tygodnia w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego. ZAPRASZAMY!!!

• IX Wawerski Przegląd Piosenki Przedszkolnej

26.04.2023

Dziś odbył się IX Wawerski Przegląd Piosenki Przedszkolnej Skowronek, organizowany jak co roku w przedszkolu Sosnowa Stacyjka. Nie mogło nas tam zabraknąć 😉

Pod akompaniamentem Pani Uli Gibas reprezentanci klasy 0 - Kasia, Amina i Bruno zaśpiewali piosenkę Ballada Alladyna z repertuaru Akademia Pana Kleksa. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym nie lada wyzwaniu. Widzimy się za rok w nowym składzie!

• Na szkolnej grządce...

24.04.2023

Siejemy i my! Dziś klasa 0 posiała na swojej grządce warzywa i zioła, zasialiśmy między innymi marchewkę, miętę, bazylię i szczypiorek. Już nie możemy doczekać się zbiorów ;) Najbardziej czekamy na miętę, bo w gorące dni nie ma to jak woda z cytryną i miętą, zwłaszcza ze swojego ogródka.

• Gratulacje!

21.04.2023

Wawerski Przegląd Piosenki w Szkole Podstawowej nr 124 w Warszawie dzisiaj zakończył się sukcesem. Duet pod batutą Urszuli Gibas zajął II miejsce. Naszą szkołę pięknie reprezentowały Ada Sawicka oraz Maja Olakowska. Brawo dla dziewczynek 🥰

• Gratulacje!

21.04.2023

W środę w Pałacu Kultury i Nauki w sali ratuszowej uczniowie klasy VB odbierali nagrody i dyplomy. Do konkursu ze Strażą Miejską wystartowali Stanisław Pach i Maciej Grzegrzółka. Przygotowani zostali przez Panią Urszulę Gibas. Gratulujemy chłopakom finału i wiedzy z przepisów ruchu drogowego.